Sortiment

IP kamerové systémy


Pojem IP kamera, nebo také síťová kamera lze jednoduše popsat jako kombinace kamery a počítače v samostatně fungujícím celku. Hlavními komponenty IP kamery jsou: objektiv, obrazový snímač, jeden nebo více procesorů, paměti a komunikační rozhraní. Dále je pak síťová kamera opatřena i dodatečným příslušenstvím, jež umožňuje především její fungování ve venkovním prostředí, nepříznivém prostředí vzhledem ke světelnosti exponované scény, či ochranu před vandalismem

IP kamery umožňují snímání obrazu ve vysokém rozlišení. Digitální obraz může být přenášen společně s napájením po jednom UTP kabelu do síťového záznamového zařízení (NVR). Rozšiřování kamerového systému je zjednodušeno využíváním síťových prvků. Nasnímaný obraz z IP kamer je tedy možné přenášet bez degradace na velké vzdálenosti, nebo za pomoci bezdrátové technologie

IP kamera je kamera vybavená enkodérem, který přímo v IP kameře převádí snímaný obraz do digitální podoby. Díky této digitalizaci obrazu přímo v IP kameře stačí zakoupit pouze jedinou IP kameru a bez vedlejších výdajů můžete okamžitě sledovat snímaný obraz pomocí počítače, notebooku, mobilního telefonu, nebo je můžete napojit na NVR rekordér.

Další výhodaje, že se uživatel nemusí starat o nějaké poruchy obrazu, protože obraz se přenáší digitálně. Na druhou stranu jsou IP kamery dražší než analogové. Takže náklady na pořízení IP kamerového systému převyšují cenu za analogový systém.


Venkovní kamery jsou primárně uzpůsobeny pro umístění ve venkovních prostorech díky přímému zakomponování do vlastního krytu, který kameře vytváří ideální klima (vyhřívání, chlazení dle potřeby). Tyto kamery se vyznačují vyšší odolností a spolehlivě fungují i v extrémních podmínkách.
 

©2024 Zabel zabezbečení-elektroinstalace s.r.o