Sortiment

HDCVI kamerový systém - jaké jsou jeho výhody?

Proč vybrat HDCVI a jaké jsou výhody instalace?

 

HDCVI technologii uvedla společnost Dahua a jako hlavní výhody systému pro které ohromila odbornou veřejnost, jsou:

Jeden koaxiální kabel přenese tři signály: Full HD video, audio, instrukce PTZ a OSD menu
Real-time náhled bez zpoždění a bezztrátová video kvalita
Až 3x delší přenosové trasy proti IP kamerám

Všechny výše uvedené argumenty jsou z pohledu instalace nového dohledového systému dech beroucí, otevírají možnosti pro zajímavá řešení a posouvají hranice toho, co jsme s návrhem a realizací mohli dosáhnout za jednotku ceny vyhrazenou pro pořizovaný nový systém.

Proč novou technologii nevyužít i na stávajících systémech?

Jistě je spousta kamerových instalací, které využívají analogové komponenty a uživatelé by uvítali upgrade rozlišení. Pro tyto systémy je upgrade s využitím HDCVI jako stvořený. V těchto případech jsou hlavní výhody HDCVI technologie následující:

Není třeba měnit přenosové trasy za nové = úspora montážních prací a nové kabeláže
Výměna jen zařízení: Kamery, záznamové zařízení = minimalizace montážní činnosti
Navýšení rozlišení z 720x576 až na 1920x1080 obrazových bodů = až 5x více detailu v obraze

Zvážíme-li výhody, které upgrade nabízí, v porovnání s kompletní renovací na nový systém, jedná se o třetinové náklady.

Berme v úvahu i variantu, že zákazník chce rozšířit svůj stávající systém, který mu vyhovuje o nové kamery a uvítal by novější technologii. Na tento modelový případ reaguje společnost Dahua tribridním záznamovým zařízením.

Tribrid umožní připojit do jednoho záznamového zařízení analogové kamery, IP kamery i HDCVI kamery v poměru, který si určí uživatel. Tímto řešením si dle potřeby zvolíte typy kamer připojené do zařízení. Zvažuje-li zákazník postupný upgrade kamer, není nic jednoduššího, než při výměně dané kamery přepnout v záznamovém zařízení požadovaný typ přijímaného signálu. V případě přechodu z analogu na HDCVI kamery dokonce zařízení rozezná typ video signálu a změnu provede automaticky bez zásahu uživatele. Není nutné tedy okamžitě měnit všechny kamery v jeden okamžik, ale může se jednat o pozvolný plánovaný proces.


Rozlišovací schopnost

Rozlišení kamery samozřejmě není alfa a omega při montáži kamer. Důležitá je i volba počtu kamer a jejich umístění. Nelze vždy vše vyřešit jednou kamerou s vysokým rozlišením a doufat, že pokryje celý prostor dané scény. Pro představu přidáváme příklad porovnání D1, HD a Full HD kamery. Každý uživatel si musí udělat sám obrázek o tom, jaký detail mu při provozování kamerového systému, pro jeho účel stačí.

Porovnáním ukázeků zjistíte, jaký je rozdíl v rozlišení D1, HD a Full HD na výřezu ze stejné scény. Jedná se zde o obsažené obrazové body, které lze využít pro dohledání potřebného detailu z nasnímaného obrazu.

Ukázka detailu znázorňuje výřezy z obrazu, které jsou zvětšené na dvojnásobnou velikost. Je zřejmé, že už na vzdálenosti 4m je HD obraz ostřejší v každé jeho části a je schopen poskytnout kvalitnější informace k následnému vyhodnocení.

Naše HD CVI kamery www.zabel.cz/hdcvi-kamerove-systemy

©2024 Zabel zabezbečení-elektroinstalace s.r.o